Obecné dotazy

Praní v naší prádelně je ještě jednodušší a rychlejší než doma. Prádelny jsou koncipovány jako samoobslužné, což nám umožňuje udržovat co nejnižší cenu. Nemusíte se bát, vše zvládnete nastavit sami. Prádlo doporučujeme roztřídit na světlé + bílé a černé + barevné a zkontrolovat, zda máte vyprázdněné kapsy. Jednotlivé várky prádla vložte do pračky a zvolte prací program. O prášek a aviváž se nemusíte starat, vše se dávkuje automaticky. Po nastavení programu přejděte k platebnímu kiosku a zaplaťte. Program se spustí automaticky. Dokončení praní je oznámeno zvukovým signálem. Prádlo si můžete odnést domů nebo ho v připravených koších odnést do sušiček, opět zvolit program, zaplatit a počkat, až se prádlo vysuší. Pak už si ho jen krásně suché, čisté a voňavé poskládáte a odnesete domů.

Naše prádelna je samoobslužná a na místě není žádný personál. Najdete tam ale podrobné návody k obsluze a také telefonní číslo, na kterém jsme vám stále k dispozici.

Poslední praní můžete spustit i těsně před zavírací dobou, v klidu doprát a vysušit.

Ano. Všechny prádelny LAVOR jsou otevřeny také o víkendech a také o většině státních svátků. Otevírací doba se na jednotlivých pobočkách může lišit, podívejte se prosím na detail konkrétní prádelny.

Pračku si předem není možné rezervovat, ale kapacita praček v prádelně je dostatečná, a tak ve většině případů není problém najít neobsazenou. Pokud by přece jen byly všechny pračky obsazené, stačí chvilku počkat, než dopere zákazník před vámi – naše prací cykly jsou mnohem kratší než v běžných domácích pračkách. Na konci každého pracího cyklu je navíc přidávána dezinfekční složka na přírodní bázi, která vydezinfikuje prádlo i celou pračku.

V Praze máme zatím 10 provozoven. Podívejte se na přehled poboček a zjistěte, která prádelna je vám nejblíže.

V naší samoobslužné prádelně si můžete prádlo profesionálně vyprat a vysušit. Navíc u nás najdete také dezinfekční a ozonizační kabinet iGenius, který vaše prádlo vydezinfikuje a zbaví všech bakterií, virů, plísní a roztočů. Podrobné informace najdete na stránce Služby.

V prádelně zůstat nemusíte a o své prádlo se nemusíte bát. Po spuštění pracího cyklu není možné pračku otevřít, dvířka se automaticky odemknou až po dokončení praní. Následně je třeba prádlo přenést do sušičky a máte opět volno.

Praní

Prací program trvá přibližně 35 minut u 11 kg pračky a přibližně 45 minut u 16 kg pračky.

Nepotřebujete. Profesionální prací prostředky – prášek, aviváž i dezinfekční složka na přírodní bázi jsou do každého cyklu dávkovány automaticky.

Ano, je možné zvolit program na 40 nebo 60 stupňů bez dávkování aviváže.

V prádelnách LAVOR používáme mikrokapslovou aviváž s jemnou vůní. Je unikátní v tom, že ji po vyprání a vysušení téměř neucítíte a díky mikrokapslím se začne uvolňovat až časem. Proto vaše prádlo vydrží krásně voňavé po delší dobu.

Prášek je dávkován automaticky a jeho dávkování nelze vypnout.

Používáme profesionální prací prostředky od společnosti Christeyns, které jsou certifikovány a splňují přísné normy pro hygienické praní. Prášek je účinný, ale zároveň šetrný, proto na něj máme dobrou zpětnou vazbu i od zákazníků, kteří trpí třeba atopickým ekzémem nebo citlivější pokožkou.

Do každého pracího cyklu je kromě pracího prostředku a aviváže přidávána také dezinfekční složka na přírodní bázi, která silně účinkuje proti virům, bakteriím a plísním. Zároveň je do praní přidávána neutralizace, která slouží k vyrovnání pH po ukončení praní.

Ano, můžete.

Můžete prát měkké a tvárné koberce/koberečky/předložky bez pogumovaného spodku, které lze sbalit do kuličky. Pro koberce doporučujeme využít největší pračkuKoberce, které jsou pevnější a lze je pouze stočit do válce, u nás neperte. Prací cyklus nedoběhne, koberec se nevyždíme a zůstane mokrý. Může taky dojít k poškození pračky.

Zvířecí věci u nás není povoleno prát.

Pro představu můžete do velké pračky dát třeba 2 polštáře a 2 přikrývky nebo kompletní ložní prádlo pro pěti/šestičlennou rodinu.

Do malé pračky se vám vejde například 1 polštář a 1 peřina.

Není. Vždy se platí za 1 prací cyklus a míra naplnění nehraje roli.

Pro optimální výsledek naplňte pračku zhruba do ⅔, aby mělo prádlo dostatek prostoru.

Prací program zvolte dle symbolu praní uvedeným na vašem prádel – díky tomu snadno zvolíte vhodný program. 

Bílé prádlo, 60 °C– je přidávána bělící složka
Bílé prádlo, 40 °C– je přidávána bělící složka
Barevné prádlo, 60 °C
Barevné prádlo, 40 °C 
Barevné prádlo, 60 °C bez aviváže
Barevné prádlo, 40 °C bez aviváže
Jemné prádlo 30 °C

Ne, po spuštění cyklu už není možné program měnit. V případě potřeby volejte na telefonní číslo uvedené v prádelně.

Samozřejmě. Prádlo můžete jen vyprat a dopřát mu profesionální péči našich pracích prostředků.

Ano.

Sušení

Samozřejmě. Prádlo můžete do naší prádelny přinést již mokré nebo vlhké a vložit ho rovnou do sušičky.

Doba sušení závisí na množství prádla a druhu textilie. Standardní doporučená délka sušení je 36 minut. Pokud je po dokončení cyklu vaše prádlo stále mokré či vlhké, můžete proces sušení zopakovat a dle potřeby zvolit délku cyklu od 12 do 36 minut.

Pro prádlo z 11 kg pračky použijte sušičku velikosti 16 kg. Pro prádlo z pračky o velikosti 16 kg použijte sušičku velikosti 21 kg. Prádlo tak bude mít dostatek prostoru pro sušení, které bude šetrnější a prádlo tak ještě nadýchanější.

Ne, po spuštění cyklu není možné program měnit. V případě potřeby volejte na telefonní číslo uvedené v prádelně.

Pokud si nejste jistí, zda prádlo do sušičky smí, řiďte se symboly na štítku prádla.

Symboly sušení prádla vám napoví, který program zvolit:

 P1 65°C / Delikátní /  Delicates Drying
 P2 70°C / Nízká /  Low Drying 
 P3 75°C / Střední /  Medium Drying 
 P4 80°C / Střední /  Medium Drying 
 P5 85°C / Vysoká /  High Drying 
 P6 90°C / Velmi vysoká /   High Drying 

Ano, můžete. Prádlo můžete zkontrolovat, načechrat a nechat dál sušit. Ale pozor, do dvou minut musíte dvířka sušiče zavřít, jinak se sušící cyklus ukončí.

Můžete, ale mějte na paměti, že se peří suší déle než například prádlo z bavlny. Počítejte zhruba se 45 až 60 minutami v závislosti na množství. Určitě je dobré v průběhu sušení prádlo zkontrolovat, peří trochu rozdělit/načechrat a sušit dál.

Výhod je hned několik. Sušení není časově náročné a vy z prádelny odejdete s krásně nadýchaným prádlem, které můžete dát klidně rovnou do skříně. Při procesu sušení sbírá sušička přebytečné žmolky z textilií a prádlo tak působí novějším dojmem. Většina oblečení je po vysušení krásně rovná. Prádlo si můžete poskládat ještě za tepla na skládacích stolcích, které jsou vám v naší prádelně k dispozici. Žehlení tak často není potřeba, což vám dále šetří čas i peníze.

V tom případě doporučujeme opakovat sušící cyklus alespoň na 12 minut.

Dezinfekční a ozonizační kabinet

Ne. Kabinet nečistí– neodstraňuje skvrny ani špínu. Kabinet ale působením ozonu vše dezinfikuje, odstraňuje zápach, ničí roztoče, bakterie, plísně a viry. Můžete do něj vložit i věci, které běžně nevyčistíte, jako jsou například helmy, přezkáče a další.

1 cyklus trvá 16, 20 nebo 22 minut. Doporučujeme používat program s délkou 22 minut.

Kabinet je poměrně velký a vejde se do něj například 5–7 rozložených spacáků, nebo 5–7 kostýmů. V kabinetu jsou dostupná ramínka, na která můžete kostým, bundy, spacáky a další věci pověsit. V kabinetu je také police například na helmy, aktovky, plyšové hračky a jiné. Do spodní části můžete uložit boty či lyžáky. Kabinet nepřeplňujte, je důležité nechat prostor pro cirkulaci vzduchu.

Platba

Pro vaše pohodlí lze platit bezkontaktně platební kartou, bankovkami či mincemi. Přijímané mince a bankovky se zobrazí na platebním kiosku. Obvykle přijímáme bankovky v hodnotě 100, 200 a 500 Kč a mince v hodnotě 5, 10, 20 a 50 Kč, nicméně přijímané hodnoty se mohou v čase lišit.

Ne, platit lze jen českými korunami.

Po zvolení pracího či sušícího programu se přesuňte k platebnímu kiosku, zvolte platbu v hotovosti. Pak postupně vhazujte mince. Počkejte, až automat minci přijme, v opačném případě může dojít k ucpání.

Něco se nepovedlo - co s tím?

Pokud je v pračce příliš velký kus prádla, může se výjimečně stát, že pračka není schopna prádlo vyvážit a nepodaří se ho vyždímat. V tom případě prosím zavolejte na kontakt uvedený v prádelně a my vám ždímání vzdáleným přístupem spustíme.

Zavolejte nám. Problém na dálku vyřešíme.

Jestli platba proběhla v pořádku a stroj se nezapnul, zkontrolujte, zda jste zvolili program a zavřeli dvířka. Řiďte se dle pokynů uvedených na platebním kiosku a pak zvolte “Zkuste znova”. Také se mohlo stát, že se v platebním terminálu zasekly mince a zaplacená částka se nenačetla. Zavolejte nám a problém vyřešíme na dálku. Další mince již nevhazujte.

Chcete se na cokoliv zeptat? Napište nám, co nejdříve se vám ozveme zpět.

Kliknutím na tlačítko souhlasím se shromažďováním a zpracováním mých osobních údajů, jak je popsáno v Zásady ochrany osobních údajů.